תפארת בדק בית וליקויי בניה - בדיקה הנדסית
חיפוש באתר
לקוחות ממליצים
דוחות בדיקה לדוגמה
תפארת בתקשורת
ראיון עם מנכ"ל תפארת עורך הדין יצחק אפרתי במבט לחדשות
סרטון תדמית של חברת תפארת ביקורת מבנים
בדיקה הנדסית - שלד המבנה

שלד המבנה הוא אוסף הגורמים האחראים ליציבות המבנה.
חלקי המבנה שבאים במגע עם הקרקע נקראים מערכת הביסוס, והם נבנים בדרכים שונות בהתאם לקרקע עליה בנוי המבנה.
חלקי המבנה שמעל הקרקע מורכבים ממערכת עמודים, קורות ורצפות ומעבירים את העומסים השונים (משקל עצמי של המבנה, עומסי רוח, רעידות אדמה וכדו') למערכת הביסוס ומשם לקרקע.
בארץ מקובל לבנות את החלקים העיליים של שלד המבנה:
מפלדה – בעיקר במבני תעשייה ומשרדים
מבטון – בעיקר בבתי מגורים, מבני תעשייה ומשרדים.
לכל השיטות קיים תקן של מכון התקנים, ובו פירוט שיטות החישוב הנדרשות, העומסים שיש להתחשב בהם, ודרכי ביצוע.
מכיוון ששלד המבנה מוסתר כמעט כולו לאחר סיום עבודות הבניה, חשוב מאוד לבדוק אותו במהלך ביצוע עבודות הבנייה. הליקויים הנפוצים ביותר נמצאים בשלד הבטון שיצוק באתר שם דרגת הבקרה נמוכה.


בדיקה הנדסית של שלד המבנה:

למרות האמור לעיל חברת תפארת פיתחה שיטות בדיקה שבאמצעותן ניתן לגלות כשל במהלך הבנייה לרבות ליקויים בשלד אשר מוסתרים בטיח או כל חיפוי אחר.


דירה חדשה - בדיקה הנדסית

אם ברצונכם לקנות מקום מגורים חדש, חשוב לבצע בדיקה הנדסית על ידי מהנדס בניין מומחה בתחום ביקורת מבנים מעודכן בתקנות וחוקי הבנייה. חשוב לבצע את הבדיקה כבר משלבי הבניה הראשונים ובמהלך הבניה, אולם גם אם לא בוצעה בדיקה בשלב זה, אפשר לבצע את הבדיקה גם לאחר קבלת המפתחות למקום המגורים, ורצוי מיד. הקבלן אחראי על פי חוק לשלוש שנים, ולאחריה תקופת בדק שאורכה משתנה, בין שנה לשבע שנים.

מידע נוסף לגבי בדיקות הנדסיות וליקויי בניה בדף שאלות ותשובות.


סוגי לקויי בניה שכיחים
 • ליקויי בניה כגון בתכנון – טעויות תכנון שונות ומגוונות כגון חדרים קטנים מדי מהמינימום הנדרש, מדרגות מסוכנות, פרוזדורים צרים וכדומה. גם אם תכנון הנכס אושר על ידי הרשות המקומית, אין זה מבטיח בנייה בהתאם לתקנות, כי רשות מסתפקת בחתימת האדריכל והמהנדס על הצהרה שהמבנה מתוכנן לפי התקנים. גם אם חתמתם על תוכניות בהם יש ליקויים תכנוניים, עדיין זכותכם לקבל מוצר העומד בדרישות התקן.
 • ליקויי בנייה - ביצוע עבודות בניה שלא עומדות בתקנים. התקנים קיימים כמעט בכל נושא, כולל שלד הבטון או המתכת, בניית קירות, ריצוף, אינסטלציה, איטום, חשמל, צבע ועוד.
 • חומרים לקויים -שימוש בחומרים ואביזרים שאינם עומדים בתקן הישראלי ואם אינו קיים, אז בתקן בינלאומי, למשל חומרי ריצוף, איטום, צבע ועוד. חברת תפארת תבדוק עבורכם את המבנה לפני רכישתו, בין אם הבית אותו אתם מעוניינים לקנות חדש, ובין אם הוא ישן.

בדיקה הנדסית מבצעים רק על ידי מהנדס מומחה בדק בית!

 

בדיקה הנדסית

ראיון בערוץ 10 עם מנכ"ל חברת תפארת
  לקבלת הצעת מחיר
  המלצות לקוחות

  מר אפרתי הנכבד שלום .
  איש יקר אני מודה לך על עזרתך בקשיים שנצברו מול הקבלן עצותיך המקצועיות וחוות הדעת שסיפקתם פתרו עבור הקבלן והן עבורנו את כל המחלוקות.
  שני דודל פתח תקוה.

  לכבוד תפארת.....
  הנדון: ליקויי בניה.
  מר אפרתי רצינו להביע בפניך את תודתנו לכל העזרה שנתת לנו מיום כניסתנו לדירה החדשה ועד להבאתה למצב ראוי ומושלם לדיור.
  תודה רבה
  זוננשיין מירב ומוטי.

  לכבוד מר אפרתי מנכ"ל תפארת.....
  שולח לך שי צנוע זה בצירוף מכתבי לאות הערכה והוקרה על עזרתך בהתמודדות עם הקבלן .

  לכבוד תפארת...
  לידי המנכ"ל מר אפרתי
  ברצוננו להודות על היחס החם והעזרה שנתת לנו בנושא ליקויי הבניה בסופו של יום הקבלן חוייב לשלם לנו סך 45,000 ₪ בעקבות הליקויים שבדוח שביצעתם עבורנו..
  בתודה
  רונן וחגית ערוסי.
  לכבוד חברת תפארת.....
  הנדון : הערכה רבה בעזרה שנתתם לנו.
  בפנייתנו לחברתכם עמדו בפנינו עוד 2 הצעות שקיבלנו מקולגות שלכם, הצעות אף זולות מהצעתכם. אך ב"ה משהו בקול וביחס שנשמע כבר מההתחלה בצד השני של הקו שכנע אותנו לבחור בכם. היום בתום התהליך אנו ממש ממש מודים לה שבחרנו בכם. התוצאה מדהימה- קיבלנו מהקבלן תיקונים ע"ס הנחייתכם( נציין בזאת שליפני חוות הדעת לא עזרה שום פניה שפנינו לקבלן!!) וכן פוצינו בחניה נוספת בשווי לא מועט.
  תודה רבה ויישר כוח.
  הצטרף אלינו לפייסבוק!