תפארת בדק בית וליקויי בניה - בדיקת דירה חדשה לפני קנייה
חיפוש באתר
לקוחות ממליצים
דוחות בדיקה לדוגמה
תפארת בתקשורת
ראיון עם מנכ"ל תפארת עורך הדין יצחק אפרתי במבט לחדשות
סרטון תדמית של חברת תפארת ביקורת מבנים

בדיקת דירה חדשה לפני קנייה

קניית דירה חדשה זה לא דבר של מה בכך. קניית דירה היא צעד גדול ואחת מהעסקאות הרציניות והמשמעותיות ביותר, אם לא הרצינית והמשמעותית מכולן, שעושה משפחה ממוצעות בחייה. יש הרבה שלבים בדרך לרכישת דירה. אחד מהחשובים בהם הוא שלב בדיקת הדירה – בדיקה אשר מטרתה להבטיח לכם כי הנכס בו אתם מעוניינים אכן עומד בסטנדרטים הדרושים. איך מבצעים את השלב החשוב הזה כמו שצריך? במאמר הבא נסביר צעד אחר צעד מה כוללת בדיקת דירה לפניי קנייה.

מה כוללת בדיקת דירה חדשה לפניי קנייה?


בדיקה של דירה חדשה לפניי רכישה היא בדיקה מקיפה, שבוחנת את מכלול מרכיבי הדירה, מקומות וחלקים שונים בבית, ומוודא תקינות של מערכות קיימות ואישורים שונים. את בדיקת הדירה מבצעים על פי רוב בעזרת חברה שמתמחה בביקורת מבנים ובדק בית, אשר מצוידת בידע המקצועי והכלים המתאימים לשם כך.

בדיקה טרם קניית דירה אשר שמתבצעת על ידי גורם מוסמך, תעניק לכם תמונת מצב כוללת ואובייקטיבית של מצב הבית, תקינות הנכס או כשלים קיימים שיש לקחת בחשבון את תיקונם.

על פי רוב, בדיקת דירה חדשה לפניי קנייה כוללת:
 • בדיקה של מערכת החשמל בדירה:
אחד מהנושאים החשובים ביותר בבדיקת דירה חדשה, היא מערכת החשמל. מערכת החשמל אחראית על כלל תפקוד הבית, ולכן יש לה מקום כל כך חשוב בבדיקת דירה לקנייה. בדיקת מערכת החשמל תבטיח גילוי מקדים של בעיות חשמל שונות, כמו חיבורי חשמל רופפים או חוטי חשמל חשופים. 
 • בדיקה של מערכת האינסטלציה בדירה:
בעיות רטיבות הן בעיות לא פשוטות, שעדיף לגלות ולמנוע טרם קניית הדירה. בדיקת מערכת האינסטלציה בדירה חיונית מאוד, מאחר והיא מהווה את הדרך היעילה ביותר למנוע בעיות רטיבות עתידיות. זה נכון במיוחד כשמדובר בדירה חדשה, שלא נעשה בה שימוש קודם לכן ואין כל דרך לדעת כיצד מערכת האינסטלציה שבה מתפקדת. בבדיקת מערכת האינסטלציה בוחנים בעיקר את טיב הצינורות ויעילות ותקינות מערכת הניקוז. 
 • בדיקת האיטום בדירה:
בבדיקה זו בוחנים את חומרי האיטום ותקינות האיטום בדירה. בדיקה זו חשובה מאוד למניעת נזילות – שהן אחד מן הנזקים החמודים ביותר בדירות חדשות. בבדיקת איטום הנכס בוחנים אזורים שונים כמו הגג, המרתף, חלונות, דלתות וכל פתח אחר – על מנת לבטל אפשרות של נזילות בעתיד. 
 • בדיקת אישורים ותקנים לפניי קניית דירה חדשה:
נדבך נוסף בבדיקות שחשוב לבצע לפניי קניית דירה חדשה הוא בדיקת האישורים של הנכס ועמידתו בתקנים. מעבר לבדיקה הפיסית של הדירה, חשוב מאוד לוודא כי הנכס עומד בכל התקנים שקבעה המדינה ונמצאים לו כל האישורים הנחוצים על פי חוק. חלק חשוב מבדיקת האישורים לנכס כולל בדיקת אמינות של הגורם ממנו אתם מעוניינים לרכוש את הדירה – בין אם מדובר באדם פרטי או גוף. בבדיקה זו מוודאים כי האדם\הגוף אמין ומורשה מבחינת החוק למכור את הנכס.
 כיצד לבחור מומחה שיבצע בדיקת דירה לפניי קנייה?

כפי שציינו קודם, קניית דירה היא צעד גדול ומשמעותי. התהליך כרוך בשיקולים רבים ובדיקות רבות טרם ביצוע העסקה. בדיקת מצב ההדירה היא נושא אחד שאפשר לפתור בצורה פשוטה יעילה, על ידי מומחים שמתמחים בנושא.

מאחר ומדובר בבדיקות חשובות ביותר, שתוצאותיהן משפיעות על ההחלטה האם כדאי בכלל לקנות את הדירה - גם בבחירת מומחה לבדיקת דירה לפני קניה אין להקל ראש. כיצד בוחרים מומחה לעריכת בדק בית, שיספק תמונה אמתית, ברורה וחד משמעית לגבי מצב הדירה?
 • המלצות של אנשים שהשתמשו בשירות החברה\המומחה:
המלצות של אנשים נייטרלים, או של מכרים שלכם, תמיד עשויות להועיל. נסו לשאול אנשים שהשתמשו בשירותי המומחה\החברה, האם הם יצאו מרוצים. האם הם קיבלו תמונה בהירה, ברורה ואובייקטיבית על מצב הבית, ואילו בדיקות בוצעו בדירה. 
 • ידע ונסיון:
חשוב לבחור מומחה בעל ותק ונסיון רב. מומחה בעל ותק וניסיון יידע לאתר ליקויים ופגמים, גם כאלו הנסתרים מן העין. 
 • מומחה שלא ממהר להשחיר את הדירה, אלא מציג תמונה אובייקטיבית של הנכס:
תפקידו של המומחה שבודק עבורכם את הנכס שאתם שוקלים לרכוש, הוא להציג בפניכם תמונה ברורה ואובייקטיבית של מצב הנכס.
 
מומחה שעושה עבודתו נאמנה, לא יתן משמעות שלילית גדולה לליקויים קלים מאוד שאינם משפיעים על תפקוד הדירה, ומצד שני לא ידלג על ליקויים חמורים שיגרמו בעתיד לכשל בתפקוד הנכס, שלקונה הפוטנציאלי אין מספיק ידע מקצועי להבחין בהם.
יש מקרים בהם סדק קטן שנראה תמים למדי לעין, מעיד על בעיה חמורה ביציבות המבנה, ומצד שני, לא כל הופעת רטיבות או עובש מעידה על אסון עתידי ומצדיקה ביטול עסקה.
 
  לקבלת הצעת מחיר
  המלצות לקוחות

  מר אפרתי הנכבד שלום .
  איש יקר אני מודה לך על עזרתך בקשיים שנצברו מול הקבלן עצותיך המקצועיות וחוות הדעת שסיפקתם פתרו עבור הקבלן והן עבורנו את כל המחלוקות.
  שני דודל פתח תקוה.

  לכבוד תפארת.....
  הנדון: ליקויי בניה.
  מר אפרתי רצינו להביע בפניך את תודתנו לכל העזרה שנתת לנו מיום כניסתנו לדירה החדשה ועד להבאתה למצב ראוי ומושלם לדיור.
  תודה רבה
  זוננשיין מירב ומוטי.

  לכבוד מר אפרתי מנכ"ל תפארת.....
  שולח לך שי צנוע זה בצירוף מכתבי לאות הערכה והוקרה על עזרתך בהתמודדות עם הקבלן .

  לכבוד תפארת...
  לידי המנכ"ל מר אפרתי
  ברצוננו להודות על היחס החם והעזרה שנתת לנו בנושא ליקויי הבניה בסופו של יום הקבלן חוייב לשלם לנו סך 45,000 ₪ בעקבות הליקויים שבדוח שביצעתם עבורנו..
  בתודה
  רונן וחגית ערוסי.
  לכבוד חברת תפארת.....
  הנדון : הערכה רבה בעזרה שנתתם לנו.
  בפנייתנו לחברתכם עמדו בפנינו עוד 2 הצעות שקיבלנו מקולגות שלכם, הצעות אף זולות מהצעתכם. אך ב"ה משהו בקול וביחס שנשמע כבר מההתחלה בצד השני של הקו שכנע אותנו לבחור בכם. היום בתום התהליך אנו ממש ממש מודים לה שבחרנו בכם. התוצאה מדהימה- קיבלנו מהקבלן תיקונים ע"ס הנחייתכם( נציין בזאת שליפני חוות הדעת לא עזרה שום פניה שפנינו לקבלן!!) וכן פוצינו בחניה נוספת בשווי לא מועט.
  תודה רבה ויישר כוח.
  הצטרף אלינו לפייסבוק!