תפארת בדק בית וליקויי בניה - בדיקת דירה חדשה מקבלן לפני קבלת המפתח
חיפוש באתר
לקוחות ממליצים
דוחות בדיקה לדוגמה
תפארת בתקשורת
ראיון עם מנכ"ל תפארת עורך הדין יצחק אפרתי במבט לחדשות
סרטון תדמית של חברת תפארת ביקורת מבנים

בדיקת דירה חדשה מקבלן לפני קבלת המפתח

חובה לבצע בדיקת דירה חדשה מקבלן לפני שחותמים על אישור קבלת המפתח לדירה. אל תסכנו את עסקת רכישת הבית בוויתור על בדיקת בדק בית בדירה החדשה שלכם.

רוכשים של דירות בפרויקטים חדשים נאלצים לחכות מספר חודשים, ואף בדרך כלל מספר שנים, עד שהבניה של הפרויקט מסתיימת. כתוצאה מכך, הם הרבה פעמים נרגשים מאוד כאשר קוראים להם לבוא ולאשר את הדירה עם סיום השלמת הבניה.
כשהדירה מוכנה הרוכשים יוזמנו בכדי לחתום על קבלת המפתח לדירה, או במילים אחרות, לחתום על העברת הבעלות של הדירה. בשלב זה עולה השאלה, כיצד רוכש הדירה יכול להיות בטוח שהבניה בפועל עומדת בסטנדרטים הנדרשים ותואמת את מפרט הדירה שהובטח על ידי הקבלן? ובכן, לשם כך נוצרה בדיקת בדק הבית.

חובה לבצע בדק בית לדירה חדשה

אינכם יכולים לסמוך על עבודתו של הקבלן המבצע והעובדים שלו, וזה לא משנה עד כמה מומלץ אותו קבלן. האמת היא שליקויי בניה נוצרים במהלך בניה של כל נכס, ואף קבלן לא יכול למנוע היווצרות של ליקויי בניה.
כל מהנדס בדק בית מאתר ליקויי בניה בדירות חדשות מקבלן, בחלק מהבדיקות בהחלט מדובר על מספר קטן של ליקויי בניה קוסמטיים קטנים אך גם ישנם מקרים בהם התגלו ליקויי בניה חריפים מאוד בדירות חדשות. אם יש סיכוי קלוש ככל אשר יהיה שקיימים ליקויי בניה בדירה החדשה שלכם, אתם חייבים לעצמכם להזמין מהנדס בדק בית שיאתר אותם עבורכם. נ
וסף על כך, יכולים להיות אי התאמות בין מפרט התכניות האדריכליות לבניה בפועל. לדוגמה, יכול להיות ששטח חדר השינה בפועל קטן יותר מהשטח אשר הוגדר בתכניות האדריכליות שעליהם התבססה הרכישה. אי סדרים כאלו מכונות חריגות בניה, כאשר בעלות על דירה שבה קיימת חריגת בניה בפועל הנה עבירה על החוק.

בדק בית רק עם מהנדס מומחה

את בדיקת בדק הבית מבצע מהנדס בדק בית בעל ההכשרה והאישורים הרלוונטיים לנסח חוות דעת הנדסית על טיב הבניה בדירה חדשה מקבלן. מהנדסי בדק בית עוברים לימודים אשר מכשירים אותם לאתר ליקויי בניה ולקבוע חריגות בניה, אשר מאוגדים בחוות דעת מקצועית הקבילה בבית משפט.
נוסף לכך חשוב לדעת, שהרבה מהיכולת של מהנדס בדק בית לאתר ליקויי בניה מתבססת על ניסיון באיתור ליקויי בניה. לכן, מומלץ להזמין מהנדס מומחה בדק בית עם ניסיון של מספר שנים בתחום. זה גם מבטיח לכם מקצועיות וגם בא לטובתכם באיכות חוות הדעת ההנדסית.

כיצד מבצע מהנדס מומחה בדק בית בדיקת דירה חדשה מקבלן

בדיקה לאיתור ליקויי בניה הנה ברובה בדיקה וויזואלית המתבצעת על ידי המהנדס הבודק בדירה. מהנדס בדק הבית בוחן וויזואלית את כלל חלקי הדירה, החל מדלת הכניסה ועד לאחרון החדרים.
רוב ליקויי הבניה יכולים להיות מאותרים וויזואלית על ידי עין מקצועית, לרוב ליקויי הבניה יש סממנים ברורים. עוד בזאת, בדיקת בדק הבית יכולה לכלול שימוש בכלי בדק בית שונים במידה ומתגלה על ידי מהנדס בדק הבית חשש להימצאות ליקויי בניה סמויים (למשל רטיבות בקירות).
נוסף על כך, מהנדס בדק הבית יבצע מדידות התאמה של הבניה בדירה בפועל בהשוואה לתכניות מתאר הדירה לאיתור חריגות בניה קיימים. לאחר סיום הבדיקה בדירה, המהנדס ינסח חוות דעת הנדסית שתוצג למזמין הבדיקה ולקבלן האחראי על הפרויקט.
חוות דעת הנדסית זו הנה דו"ח ממצאים המפרט בשפה מקצועית ובצורה וויזואלית את כלל ליקויי הבניה שהתגלו במהלך הבדיקה. לרוב חוות הדעת ההנדסית גם כוללת הצעות מקצועיות של המהנדס לגבי אופן הטיפול היעיל ביותר של הליקויים והערכת עלויות לתיקון ליקויי הבניה.
 
  לקבלת הצעת מחיר
  המלצות לקוחות

  מר אפרתי הנכבד שלום .
  איש יקר אני מודה לך על עזרתך בקשיים שנצברו מול הקבלן עצותיך המקצועיות וחוות הדעת שסיפקתם פתרו עבור הקבלן והן עבורנו את כל המחלוקות.
  שני דודל פתח תקוה.

  לכבוד תפארת.....
  הנדון: ליקויי בניה.
  מר אפרתי רצינו להביע בפניך את תודתנו לכל העזרה שנתת לנו מיום כניסתנו לדירה החדשה ועד להבאתה למצב ראוי ומושלם לדיור.
  תודה רבה
  זוננשיין מירב ומוטי.

  לכבוד מר אפרתי מנכ"ל תפארת.....
  שולח לך שי צנוע זה בצירוף מכתבי לאות הערכה והוקרה על עזרתך בהתמודדות עם הקבלן .

  לכבוד תפארת...
  לידי המנכ"ל מר אפרתי
  ברצוננו להודות על היחס החם והעזרה שנתת לנו בנושא ליקויי הבניה בסופו של יום הקבלן חוייב לשלם לנו סך 45,000 ₪ בעקבות הליקויים שבדוח שביצעתם עבורנו..
  בתודה
  רונן וחגית ערוסי.
  לכבוד חברת תפארת.....
  הנדון : הערכה רבה בעזרה שנתתם לנו.
  בפנייתנו לחברתכם עמדו בפנינו עוד 2 הצעות שקיבלנו מקולגות שלכם, הצעות אף זולות מהצעתכם. אך ב"ה משהו בקול וביחס שנשמע כבר מההתחלה בצד השני של הקו שכנע אותנו לבחור בכם. היום בתום התהליך אנו ממש ממש מודים לה שבחרנו בכם. התוצאה מדהימה- קיבלנו מהקבלן תיקונים ע"ס הנחייתכם( נציין בזאת שליפני חוות הדעת לא עזרה שום פניה שפנינו לקבלן!!) וכן פוצינו בחניה נוספת בשווי לא מועט.
  תודה רבה ויישר כוח.
  הצטרף אלינו לפייסבוק!