תפארת בדק בית וליקויי בניה - בדק בית למבני תעשיה
חיפוש באתר
לקוחות ממליצים
דוחות בדיקה לדוגמה
תפארת בתקשורת
ראיון עם מנכ"ל תפארת עורך הדין יצחק אפרתי במבט לחדשות
סרטון תדמית של חברת תפארת ביקורת מבנים
מדוע צריך לבצע בדק בית למבני תעשיה?

לרוב, אנו נוהגים לזהות את בדק הבית יחד עם תחום הנדל"ן הפרטי. כלומר - מי שמזמינים את בדק הבית, הם אנשים שעומדים לקנות או למכור נכס נדל"ן לשימוש מגורים, ורוצים להיות בטוחים שאין בעיות או תקלות עם המבנה. עם זאת, חשוב מאד להבין כי בדק בית יכול בהחלט גם להתאים לבדיקה של מבני תעשיה, ולמעשה - הוא אפילו קריטי עבורם! מבניה התעשייה הם מבנים אשר משמשים למטרות מגוונות מאד -  מדובר בין השאר על מחסנים לוגיסטיים, חדרי קירור, מעבדות, חדרים למכונות ייצור, ועוד שורה ארוכה מאד של מבנים שמשרתים  היטב את המגזר התעשייתי. יש להבין כיצד בדק הבית יכול להתאים למבני תעשיה, ומה אפשר לגלות במסגרת בדיקה מיוחדת זו, והאם זה דומה או שונה לבד בית רגיל.
 
אז מה בוחנים במבני התעשייה?
 • בדיקות למבני מתכת - אחד מההבדלים המשמעותיים בין בדק בית של מבני תעשיה, לבין בדק בית לנדל"ן פרטי, הוא שחלק ניכר ממבני התעשייה עשויים ממתכת, זאת בעוד מבני המגורים עשויים מחומרי בטון. המבנה המתכתי הוא קריטי לבדיקות השונות, כי מתכת היא חומר שיכול להיות פחות עמיד מבטון בחלק מן המקרים. בבדיקות למבני התעשייה, בוחנים בין השאר האם המתכת אכן איננה מחלידה, ואיננה מפתחת קורוזיה. באופן עקרוני, מתכות של מבני התעשייה אמורות להיות עמידות לכך, אך ברור שאחרי כמה שנים עלולה להיות שחיקה. הבדיקה תבהיר באופן מלא מהו באמת המצב.
 • סכנת האסבסט - האסבסט כבר פונה ברובו ממבני המגורים הישנים, בשל הסכנה של חשיפת אוכלוסיות רגישות במיוחד אליו (זקנים, ילדים, וכיו"ב). אולם במקרה של מבני תעשיה המצב הוא שונה לצערנו. יש עדיין מבנים ישנים לצרכים תעשייתיים, שעוד יש בהם שימוש באסבסט המסוכן. אולם, לא תמיד מי שרוכש את המבנה בכלל מודע לכך, כי המבנה עבר כבר כל כך הרבה ידיים. בדק הבית שנעשה למבנה, כולל בין השאר התמקדות בחיפוש אחר אסבסט, כדי שתדעו האם יש סכנה.
 • בדיקת קרינה - זו עוד בדיקה מיוחדת שעושים בבדק הבית למבני התעשייה. ישנם מבני תעשיה אשר בסיבתם אולי ישנה קרינה מסוכנת - בין אם היא נובעת ממכשירים שונים שנעשה בהם שימוש, מאחזקה של חומרים שונים, או אפילו ממבנים אחרים שיש בסביבה. סכנת הקרינה היא דווקא לא כה גבוהה בסביבות המגורים, כי שם מקפידים על הנושא, הרבה יותר מאשר בסביבות של מפעלים ומבני התעשייה השונים. לכן, בדיקת הקרינה אף היא אחת מן הבדיקות החשובות במסגרת בדק הבית.
מגלים עניינים מכריעים וחשובים
כמובן שבמסגרת הבדיקה שעושים, אפשר לגלות במבני התעשייה גם בעיות נוספות שרובנו מכירים מתחום הנדל"ן הפרטי - בעיות של נזילות, בעיות של תכנון מול ביצוע של המבנה, בעיות של איטום ובידוד, וכיו"ב. כך או כך, כשמצרפים זאת לבעיות שמיוחדות למבני התעשייה, ברור מדוע בדק הבית הוא חשוב.
  לקבלת הצעת מחיר
  המלצות לקוחות

  מר אפרתי הנכבד שלום .
  איש יקר אני מודה לך על עזרתך בקשיים שנצברו מול הקבלן עצותיך המקצועיות וחוות הדעת שסיפקתם פתרו עבור הקבלן והן עבורנו את כל המחלוקות.
  שני דודל פתח תקוה.

  לכבוד תפארת.....
  הנדון: ליקויי בניה.
  מר אפרתי רצינו להביע בפניך את תודתנו לכל העזרה שנתת לנו מיום כניסתנו לדירה החדשה ועד להבאתה למצב ראוי ומושלם לדיור.
  תודה רבה
  זוננשיין מירב ומוטי.

  לכבוד מר אפרתי מנכ"ל תפארת.....
  שולח לך שי צנוע זה בצירוף מכתבי לאות הערכה והוקרה על עזרתך בהתמודדות עם הקבלן .

  לכבוד תפארת...
  לידי המנכ"ל מר אפרתי
  ברצוננו להודות על היחס החם והעזרה שנתת לנו בנושא ליקויי הבניה בסופו של יום הקבלן חוייב לשלם לנו סך 45,000 ₪ בעקבות הליקויים שבדוח שביצעתם עבורנו..
  בתודה
  רונן וחגית ערוסי.
  לכבוד חברת תפארת.....
  הנדון : הערכה רבה בעזרה שנתתם לנו.
  בפנייתנו לחברתכם עמדו בפנינו עוד 2 הצעות שקיבלנו מקולגות שלכם, הצעות אף זולות מהצעתכם. אך ב"ה משהו בקול וביחס שנשמע כבר מההתחלה בצד השני של הקו שכנע אותנו לבחור בכם. היום בתום התהליך אנו ממש ממש מודים לה שבחרנו בכם. התוצאה מדהימה- קיבלנו מהקבלן תיקונים ע"ס הנחייתכם( נציין בזאת שליפני חוות הדעת לא עזרה שום פניה שפנינו לקבלן!!) וכן פוצינו בחניה נוספת בשווי לא מועט.
  תודה רבה ויישר כוח.
  הצטרף אלינו לפייסבוק!