תפארת בדק בית וליקויי בניה - בדק בית לפני קניית דירה יד שניה
חיפוש באתר
לקוחות ממליצים
דוחות בדיקה לדוגמה
תפארת בתקשורת
ראיון עם מנכ"ל תפארת עורך הדין יצחק אפרתי במבט לחדשות
סרטון תדמית של חברת תפארת ביקורת מבנים

בדק בית לפני קניית דירה יד שניה

לפני שחותמים על חוזה רכישת דירה יד שניה יש ליצור קשר עם חברת בדק בית אשר תבצע עבורכם בדיקת בדק בית לפני קניית דירה.

דירות ישנות הנמכרות בשוק הנדל"ן השני יכולות להיות קניה נכונה ביותר עבור זוג צעיר או אדם פרטי המעוניין להשקיע בנכסי נדל"ן.
אך בו זמנית חשוב לדעת שעל פי מרבית הנתונים בתחום המכירה והקנייה של דירות, דירות ישנות הן בעלות סיכויים גבוהים יותר לסבול מליקויי בניה מאשר נכסים חדשים.
בעקבות כך, היום אף דירה בשוק המכירות היד שניה לא עוברת בעלות ללא בדיקת בדק בית הנערכת על ידי מהנדס מומחה בדק בית.
בבדיקה זו מאתר מהנדס בדק הבית חריגות בניה וליקויי בניה בשטח הדירה, מציגם בפני מזמין הבדיקה בצורה מקצועית בחוות דעת הנדסית, ממליץ על דרכי הטיפול בליקויים ומעריך את העלויות הנגררות מכך.
בתור רוכש פוטנציאלי של דירה, חשוב שתזמינו מהנדס בדק בית לבחון את הדירה לפני השלמת הרכישה.

למה חשוב לבצע בדק בית לפני קניית דירה יד שניה?

רכישה של דירה היא אחת ההחלטות הכלכליות הגדולות ביותר שאתם תעשו במהלך חייכם, לרבות לאור עליית המחירים הגדולה של דירות בשוק הנדל"ן. חשוב שכל רוכש דירה פוטנציאלי יבצע את כלל הפעולות הנדרשות בכדי לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורו.
רוכש של דירה אינו מחזיק בידע המקצועי להעריך את מצב הבניה של הדירה בפועל ואינו מנוסה באיתור ליקויי בניה, ולכן, הוא חייב להזמין איש מקצוע מנוסה שיבצע זאת עבורו בבדיקת בדק בית.
רק לאחר קבלת חוות דעת הנדסית של מהנדס בדק בית המתארת את מצב הדירה, מזמין הבדיקה יכול לקחת החלטה נכונה לגבי רכישת הדירה.
קבלת תמונת מצב ריאלית מקצועית של הדירה הנה הכרחית לאור העובדה שבכל הדירות הישנות קיימים ליקויי בניה כאלו ואחרים.

יש להבדיל בין בדק בית בדירה יד שניה לבין בדק בית בדירה חדשה מקבלן

בתחום בדק הבית נוהגים לבצע הפרדה בין בדיקת דירה חדשה מקבלן לבין בדק בית יד שניה מכיוון שבדירות ישנות מאותרים בממוצע הרבה יותר ליקויי בניה. מעבר לכך, ניתן גם לבצע הפרדה בין ליקויי בניה נפוצים של דירות חדשות מקבלן לבין דירות ישנות.
המומחים בתחום בדק הבית מעידים על כך שבדק בית יד שניה מורכב הרבה יותר מבדיקת ליקויי בניה בדירה חדשה מקבלן, וכתוצאה מכך נדרשת מומחיות גדולה יותר ממהנדס בדק הבית.
מומלץ להעסיק מהנדס בדק בית בעל ניסיון רב שנים בביצוע בדיקות בדק בית בדירות ישנות.

ליקוי בניה נפוצים לדירות יד שניה

מהנדס בדק בית יכול להיתקל בכל ליקוי בניה בכל דירה, אך ברוב המקרים במהלך בדק בית לפני קניית דירה יד שניה מתגלים מספר ליקויי בניה נפוצים:

ליקויי בניה בקירות המבנה כתוצאה משחיקה של זמן

ברוב הדירות הישנות מאתרים מהנדסי בדק בית ליקויי בניה אסתטיים בקירות שנוצרים משחיקה של הזמן והשימוש בדירה. ליקויי בניה כאלו יכולים להיות סדקים בקירות, צבע מתקלף, לכלוך, עובש בחיפוי האבן וכו'.
ברוב המקרים מדובר על ליקויי בניה אסתטיים בלבד שעלותם נמוכה, אך מהנדס בדק בית חייב לוודא שלא מדובר על סממנים לבעיה גדולה יותר כגון רטיבות. 

רטיבות בקירות וברצפה

ליקוי בניה משמעותי ומסוכן בדירות ישנות הוא החדירה של מים לאורך זמן בשלד המבנה (קירות ורצפה).
רטיבות נוצרת כתוצאה מאיטום לא תקין בנכס שמאפשר לגשמים לחדור למבנה או נזילה בצנרת הנכס. רטיבות שכזו יוצרת ריקבון בבטון שפוגע קשות בבנייה. רטיבות יכולה לגורר איתה עלויות תיקון גבוהות במיוחד.

חריגות בניה שנוצרו על ידי בעל הדירה הקודם

כאשר אתם רוכשים דירה היא חייבת להיות תואמת לתכניות מתאר הדירה הרשומות בתכניות הבניין בעירייה. במידה ויש אי התאמה עם התכניות מדובר כאן על חריגת בניה, שהיא עבירה על החוק.
חשוב לבצע בדק בית בדירה ישנה על מנת למנוע מצב שאתם רוכשים דירה עם חריגת בניה, זאת מכיוון שרכישת הדירה הנה משמע העברת האחריות לחריגת הבניה עליכם.
  לקבלת הצעת מחיר
  המלצות לקוחות

  מר אפרתי הנכבד שלום .
  איש יקר אני מודה לך על עזרתך בקשיים שנצברו מול הקבלן עצותיך המקצועיות וחוות הדעת שסיפקתם פתרו עבור הקבלן והן עבורנו את כל המחלוקות.
  שני דודל פתח תקוה.

  לכבוד תפארת.....
  הנדון: ליקויי בניה.
  מר אפרתי רצינו להביע בפניך את תודתנו לכל העזרה שנתת לנו מיום כניסתנו לדירה החדשה ועד להבאתה למצב ראוי ומושלם לדיור.
  תודה רבה
  זוננשיין מירב ומוטי.

  לכבוד מר אפרתי מנכ"ל תפארת.....
  שולח לך שי צנוע זה בצירוף מכתבי לאות הערכה והוקרה על עזרתך בהתמודדות עם הקבלן .

  לכבוד תפארת...
  לידי המנכ"ל מר אפרתי
  ברצוננו להודות על היחס החם והעזרה שנתת לנו בנושא ליקויי הבניה בסופו של יום הקבלן חוייב לשלם לנו סך 45,000 ₪ בעקבות הליקויים שבדוח שביצעתם עבורנו..
  בתודה
  רונן וחגית ערוסי.
  לכבוד חברת תפארת.....
  הנדון : הערכה רבה בעזרה שנתתם לנו.
  בפנייתנו לחברתכם עמדו בפנינו עוד 2 הצעות שקיבלנו מקולגות שלכם, הצעות אף זולות מהצעתכם. אך ב"ה משהו בקול וביחס שנשמע כבר מההתחלה בצד השני של הקו שכנע אותנו לבחור בכם. היום בתום התהליך אנו ממש ממש מודים לה שבחרנו בכם. התוצאה מדהימה- קיבלנו מהקבלן תיקונים ע"ס הנחייתכם( נציין בזאת שליפני חוות הדעת לא עזרה שום פניה שפנינו לקבלן!!) וכן פוצינו בחניה נוספת בשווי לא מועט.
  תודה רבה ויישר כוח.
  הצטרף אלינו לפייסבוק!