תפארת בדק בית וליקויי בניה - בונים בית חדש? הנה מספר תוספות שתרצו לשקול
חיפוש באתר
לקוחות ממליצים
דוחות בדיקה לדוגמה
תפארת בתקשורת
ראיון עם מנכ"ל תפארת עורך הדין יצחק אפרתי במבט לחדשות
סרטון תדמית של חברת תפארת ביקורת מבנים

בונים בית חדש? הנה מספר תוספות שתרצו לשקול

 רובנו מתייחסים לבניית בית חדש ברגשות מעורבים. מצד אחד - ישנה השמחה המובנת מעליה, הנה אנחנו בונים בית חדש לגמרי, בשביל עצמנו. הוא יתוכנן בדיוק כפי שאנחנו רוצים ומתאים לנו ולא כפי שהחליטו הקבלנים או בעליו הקודמים. ומהצד השני, שגם הוא טבעי לגמרי, קיים החשש מפני הלא נודע. החשש כי החלום הגדול שלנו, אשר ליווה אותנו במשך שנים, עומד להתנפץ לאלפי רסיסים קטנים ודוקרים של מריבות עם אנשי מקצוע, עלויות עודפות, הוצאות בלתי צפויות, אי הנוחות והחשש שמא לא סגרנו את כל הפינות הנדרשות כהלכה והדבר עלול לשוב ולצוץ בהמשך.
 
אמנם את חלקם של החוסרים והליקויים בתכנון ניתן לתקן תוך כדי הבניה (או אפילו לאחריה), אולם יש אלמנטים שחשוב מאד לשלבם כבר בשלב התכנון, מאחר ושילובם במועד מאוחר יותר עלול לעכב ולשבש את תהליכי הבניה ולמנוע את סיומו של הפרויקט במועד המשוער או לגרום לאילוץ להסתפק בפתרונות מאולתרים, שמוכתבים על ידי הנסיבות הקיימות. אם אתם נזקקים לדוגמה מובהקת, חישבו על מערכת סולארית, אשר מחליפה את רשת החשמל לצורך אספקת צרכי החשמל של הבית. כאשר מערכת כזו משולבת כבר במהלך התכנון, מיקום פאנל סולארי הינו קל ונוח. לא תצטרכו להתחשב בגורמים נוספים הקיימים על הגג (כדודי שמש, מנועי מזגנים וכן הלאה), בעוד שאם תיזכרו שאתם רוצים מערכת כזו בשלב מאוחר יותר של הבניה, המהנדס המתכנן יצטרך להתפתל ולתכנן תוך כדי האילוצים הקיימים, דבר שעלול לפגום בפעולתה האופטימלית של המערכת ולא להפיק ממנה את המקסימום.
 
ככלל, ניתן לומר כי כל האלמנטים אשר חייבים להיכנס מראש לתכנון המסודר הם אלמנטים מערכתיים הקשורים לתשתיות (חשמל/אנרגיה, מים, ביוב וכן הלאה), שכן כל שינוי או תוספת מאוחרת יותר להם עלולה ליצור פתרון פרוביזורי אשר עלול שלא להשתלב כהלכה בתוכנית הכוללת של הבית. נכון שתמיד ניתן "למשוך" קו חשמל לנקודה נוספת בהמשך, אבל זה עלול שלא להיראות כמו שצריך, לפגוע בקיר וגם, למשל, כאשר מדובר בהוספת נקודה המשמשת לחיבור מזגן, לגרום לעומס בלתי צפוי על מערכת החשמל.
 
בניית בית חדש היא פרויקט גדול, אין שום ספק בכך. לעיתים, תוכלו לשמוע אנשים הנמצאים במהלכו של פרויקט כזה הטוענים שהם מצטערים על הרגע בו נכנסו ל"צרה" הזו. אל תמהרו להאמין להם. נכון, מדובר בפרויקט שיש לעשות אותו כהלכה וביסודיות, עם תכנון מקדים ובסיועם של אנשי מקצוע מיומנים בכל שלב משלביו, אבל יום לאחר שתיכנסו לגור בבית החדש, כל המריבות, ההוצאות, ההיטלים ואי הנוחויות ישכחו מליבכם, ואתם תוכלו ליהנות מבית חדש משלכם, שכל אלמנט בו (מערכת המים, מיזוג האוויר, פאנל סולארי וכן הלאה) תוכנן בקפידה, משולב בשלמות בשאר הגורמים ויוצר עבורכם את בית חלומותיכם.
  לקבלת הצעת מחיר
  המלצות לקוחות

  מר אפרתי הנכבד שלום .
  איש יקר אני מודה לך על עזרתך בקשיים שנצברו מול הקבלן עצותיך המקצועיות וחוות הדעת שסיפקתם פתרו עבור הקבלן והן עבורנו את כל המחלוקות.
  שני דודל פתח תקוה.

  לכבוד תפארת.....
  הנדון: ליקויי בניה.
  מר אפרתי רצינו להביע בפניך את תודתנו לכל העזרה שנתת לנו מיום כניסתנו לדירה החדשה ועד להבאתה למצב ראוי ומושלם לדיור.
  תודה רבה
  זוננשיין מירב ומוטי.

  לכבוד מר אפרתי מנכ"ל תפארת.....
  שולח לך שי צנוע זה בצירוף מכתבי לאות הערכה והוקרה על עזרתך בהתמודדות עם הקבלן .

  לכבוד תפארת...
  לידי המנכ"ל מר אפרתי
  ברצוננו להודות על היחס החם והעזרה שנתת לנו בנושא ליקויי הבניה בסופו של יום הקבלן חוייב לשלם לנו סך 45,000 ₪ בעקבות הליקויים שבדוח שביצעתם עבורנו..
  בתודה
  רונן וחגית ערוסי.
  לכבוד חברת תפארת.....
  הנדון : הערכה רבה בעזרה שנתתם לנו.
  בפנייתנו לחברתכם עמדו בפנינו עוד 2 הצעות שקיבלנו מקולגות שלכם, הצעות אף זולות מהצעתכם. אך ב"ה משהו בקול וביחס שנשמע כבר מההתחלה בצד השני של הקו שכנע אותנו לבחור בכם. היום בתום התהליך אנו ממש ממש מודים לה שבחרנו בכם. התוצאה מדהימה- קיבלנו מהקבלן תיקונים ע"ס הנחייתכם( נציין בזאת שליפני חוות הדעת לא עזרה שום פניה שפנינו לקבלן!!) וכן פוצינו בחניה נוספת בשווי לא מועט.
  תודה רבה ויישר כוח.
  הצטרף אלינו לפייסבוק!