תפארת בדק בית וליקויי בניה - בחירה נכונה של חברת בדק בית
חיפוש באתר
לקוחות ממליצים
דוחות בדיקה לדוגמה
תפארת בתקשורת
ראיון עם מנכ"ל תפארת עורך הדין יצחק אפרתי במבט לחדשות
סרטון תדמית של חברת תפארת ביקורת מבנים

בשוק בדק הבית פועלות מספר רב של חברות ומהנדסים. קיימת חשיבות רבה לבחירה נכונה של חברת בדק בית מכיוון שמקצועיות הבדיקה הנה הכרחית לניסוח חוות דעת הנדסית מקיפה על הנכס.

כל מי שנמצא בתהליך של דירה חדשה מקבלן או שוקל לרכוש דירה יד שנייה נתקל בדרישה לבצע בדיקת בדק בית. בשלבים מתקדמים אלו של בניית דירה חדשה או לקראת השלמת רכישה של דירה יד שנייה, הקונה יידרש להשכיר את שירותיה של חברת בדק בית לביצוע אותה בדיקה לנכס לפני אישור העסקה. חברות בדק בית שולחות מהנדס בדק בית בכדי לאתר ליקויי בניה הנמצאים בנכס לפני שמזמין הבדיקה מאשר את העסקה, חברת בדק הבית מציגה בפניו את כל הכשלים המבניים הנמצאים בדירה בחוות דעת הנדסית. נוסף על כך, מרבית חברות בדק הבית גם מעניקות ייעוץ והכוונה משפטית במידת הצורך בהמשך לניסוח חוות הדעת ההנדסית.

חובה לבצע סקר שוק בין חברות בדק בית

בדיקת בדק בית הנה בדיקה של בעל מקצוע, ולכן בתור מזמין הבדיקה חשוב לך שתקבל שירות מקצועי ומקיף. יש בהחלט מקרים שבהם קונים פוטנציאליים הזמינו מהנדס בדק בית חסר ניסיון אשר פספס ליקויי בניה רבים בנכס. על מנת למנוע מעצמכם לבצע את הטעות הזאת ישנה חשיבות גדולה לבצע סקר שוק בין מספר חברות בדק בית, בכדי להבטיח לעצמכם שאתם מקבלים את השירות הטוב ביותר. כאשר אתם יוצרים קשר עם חברות בדק בית ומהנדסי בדק בית בתחום, חשוב להתמקד במספר נושאים שיובילו אתכם לעשות את הבחירה הנכונה בחברת בדק בית.

היקף שירות חברת בדק הבית

בדק בית הוא יותר מאיתור ליקויי בניה בנכס מסוים. מעבר לכך אתם צריכים לקבל מחברת בדק בית ניסוח מקיף של חוות דעת הנדסית, אשר תשרת אתכם מול גורמים שונים כמו הקבלן או מוכר דירה, וייעוץ כללי לגבי תיקון ליקויי בניה. בין אם אתם מזמינים מהנדס בדק בית או בין אם שכרתם חברת בדק בית, אתם חייבים לוודא שמחיר השירות שלהם כולל שירות מקיף ומלא מעבר לביצוע הבדיקה בלבד. שירות של חברת בדק בית מקצועית חייב לכלול ייעוץ ראשוני לגבי מורכבות בדיקת בדק הבית בנכס, ביצוע בדיקה לאיתור ליקויי בניה של מהנדס בדק בית, ניסוח חוות דעת הנדסית לאחר הבדיקה וייעוץ משפטי במידת הצורך.

ניסיון מקצועי של מהנדס בדק בית

היכולת של מהנדס בעל הסמכת בדק בית לאתר ליקויי בניה מתבססת על שני מרכיבים: הכשרה מקצועית וניסיון. כל מהנדס בדק בית עובר את אותה הכשרה מקצועית, ולכן, מה שמפריד בין מהנדס מומחה בדק בית לבין מהנדס בדק בית שלא יעשה את עבודתו נכונה הוא ניסיון. מומלץ להעסיק חברת בדק בית הפועלת מספר שנים בתחום בדיקות בדק הבית ולדרוש שהמהנדס המגיע אליכם לבצע בדיקה יהיה מהנדס בדק בית עם ניסיון של כמה שנים לפחות באיתור ליקויי בניה. עוד בזאת, מומלץ שישלח מהנדס בדק בית המתמחה בסוג הנכס שלכם. למשל, אם מדובר על בדיקת בדק בית למבנה דו משפחתי אז מומלץ שחברת בדק הבית תשלח מהנדס המתמחה באיתור ליקויי בניה במבנים דו משפחתיים.

זמינות לביצוע בדיקת בדק בית

לאחר שקבעתם שחברת בדק הבית מעניקה שירות מלא והנה בעלת הניסיון לטפל בבדיקת הנכס שלכם, יהיה עליכם לבחור בחברת בדק בית אשר יכולה לתאם אתכם בדיקת בדק בית במועד הנדרש. מומלץ לתאם את מועד הבדיקה בתזמון שבו אתם יכולים להיות נוכחים בנכס ביחד עם כל המסמכים הנדרשים להצגה למהנדס בדק הבית.

עלויות השירות

חברת בדק בית מומלצת היא חברה אשר יכולה להעניק לכם שירות מקיף ומקצועי במחיר הוגן. חשוב לדרוש הצעת מחיר ממספר חברות בדק בית על מנת לבצע השוואת מחירים, ולבחור נכונה בחברת בדק הבית המעניקה לכם שירות מקיף במחיר הוגן. 

בחירה נכונה של חברת בדק בית

  לקבלת הצעת מחיר
  המלצות לקוחות

  מר אפרתי הנכבד שלום .
  איש יקר אני מודה לך על עזרתך בקשיים שנצברו מול הקבלן עצותיך המקצועיות וחוות הדעת שסיפקתם פתרו עבור הקבלן והן עבורנו את כל המחלוקות.
  שני דודל פתח תקוה.

  לכבוד תפארת.....
  הנדון: ליקויי בניה.
  מר אפרתי רצינו להביע בפניך את תודתנו לכל העזרה שנתת לנו מיום כניסתנו לדירה החדשה ועד להבאתה למצב ראוי ומושלם לדיור.
  תודה רבה
  זוננשיין מירב ומוטי.

  לכבוד מר אפרתי מנכ"ל תפארת.....
  שולח לך שי צנוע זה בצירוף מכתבי לאות הערכה והוקרה על עזרתך בהתמודדות עם הקבלן .

  לכבוד תפארת...
  לידי המנכ"ל מר אפרתי
  ברצוננו להודות על היחס החם והעזרה שנתת לנו בנושא ליקויי הבניה בסופו של יום הקבלן חוייב לשלם לנו סך 45,000 ₪ בעקבות הליקויים שבדוח שביצעתם עבורנו..
  בתודה
  רונן וחגית ערוסי.
  לכבוד חברת תפארת.....
  הנדון : הערכה רבה בעזרה שנתתם לנו.
  בפנייתנו לחברתכם עמדו בפנינו עוד 2 הצעות שקיבלנו מקולגות שלכם, הצעות אף זולות מהצעתכם. אך ב"ה משהו בקול וביחס שנשמע כבר מההתחלה בצד השני של הקו שכנע אותנו לבחור בכם. היום בתום התהליך אנו ממש ממש מודים לה שבחרנו בכם. התוצאה מדהימה- קיבלנו מהקבלן תיקונים ע"ס הנחייתכם( נציין בזאת שליפני חוות הדעת לא עזרה שום פניה שפנינו לקבלן!!) וכן פוצינו בחניה נוספת בשווי לא מועט.
  תודה רבה ויישר כוח.
  הצטרף אלינו לפייסבוק!