תפארת בדק בית וליקויי בניה - דירה קטנה - סיבה למסיבה
חיפוש באתר
לקוחות ממליצים
דוחות בדיקה לדוגמה
תפארת בתקשורת
ראיון עם מנכ"ל תפארת עורך הדין יצחק אפרתי במבט לחדשות
סרטון תדמית של חברת תפארת ביקורת מבנים
דירה קטנה – סיבה למסיבה / נטע דורון

זוג צעיר, קניתם סוף סוף דירה משלכם, קטנה אבל בהחלט הפינה שלכם. מה תוכלו לעשות על מנת להפכה לארמון הפרטי שלכם? כיצד תראה מרווחת ומזמינה, למרות גודלה המצומצם?

עידן השפע לא לכולם

ייתכן שעם רכישת הדירה או שכירת הדירה הראשונה שלכם תרצו להתפרע מבחינת חפצים ורהיטים שתהיו מעוניינים למקם בדירה. זו תהיה שגיאה גדולה, היות שאחרי הכול, לרשותכם עומד מקום מצומצם.

קנייה מטורפת של רהיטים, ואפילו זולים, שמצאו חן בעיניכם עלולה להציף ולהעמיס על הדירה. בסופו של דבר חבל יהיה לכם לזרוק או למסור בחזרה רהיטים וחפצים אך אז "תתקעו" בדירה חסומה ועמוסה.

ולכן, המלצה ראשונה תהיה להירגע... לגשת לקניית הריהוט, האביזרים והחפצים לאחר שלב ההתלהבות מכך שיש לכם סוף סוף מקום משלכם. הקנייה צריכה לבוא מתוך מקום של פונקציונליות ולא מתוך רגש בלתי נשלט ומתלהב.

עיצוב הדירה – לא להיכנע לתכתיבים

ייתכן שאופנות נישות הגבס או ספות הענק הגיעו אל בתי חבריכם. אל תתפתו להכניס כל אופנה וטרנד גם לביתכם. בייחוד בדירות זעירות, כל החלטה היא בעלת משקל, תרתי משמע.

עדיף שדירתכם תהיה אולי פחות "מודרנית" ותכיל פחות אלמנטים טרנדיים עכשוויים אם אלה תופסי נפח ומקום... גם אדריכלים נוטים לעיתים להיסחף אחר מגמות ולהציע ללקוח פתרונות שאינם מתאימים לאופיו ואופי דירתו. זוהי מגמה מוכרת ממנה יש להיזהר.

היופי שבפשטות

חלמתם על דירה חלומית עם ספה ענקית, מיטה זוגית שניתן להפליג בה וארונות מטבח בלי סוף...אך מה לעשות, והמציאות שלכם קטנה מזו. הדירה זעירה, שטחה לא עולה על 70 מ"ר וכל כיסא נוסף שתכניסו רק יעמיס.... אז הנמיכו ציפיות וכנסו לדירה ולמציאות.

כיסאות פינת אוכל למטבח – אם חשקה נפשכם דווקא בכיסאות עץ, תוכלו לרכוש כאלה. הקפידו שיהיו נוחים אך לא רחבים מדי. בייחוד אם מדובר במטבח קטן, המנעו מרכישת פינת אוכל גדולה ומסיבית.

אם אתם מרבים לארח, ממילא תעשו זאת בסגנון בופה, או שמכסימום תצרפו שולחן מתקפל לאותה חוויית אירוח. אך לחיי היום יום, לא כדאי לרכוש שולחן אוכל עם כסאות מסיביים מדי. הצפיפות בסופו של דבר תכריע אתכם ותאלצו להחליף שולחן. בנוסף, אם אתם מתכננים תינוק, הרי שכיסא האוכל שלו יתפוס עוד חלל במטבח. קחו זאת בחשבון.

חדר מגורים - כאן גרים

חדר המגורים הוא לב הדירה שלכם. אתם ודאי שמחים לארח חברים ומשפחה. מצד שני, יש צורך בחלל שיאפשר תנועה והרגשה מרווחת. לפיכך, אל תתפתו לרכוש דווקא את ספות הסלון המסורתיות של 2+3. העדיפו לקנות ספה אחת מכובדת ומרווחת וזהו. אם עוד נותר מקום, צרפו עוד כורסא אחת לאוו דווקא מאותו הסט. השוני העיצובי גם הוא יהיה מעניין ושובר שגרה. אתם הרי צעירים...

כמו כן, כדאי להימנע מרכישה מאוד יקרה. גם משיקולי חיסכון, אך גם בשל הפרקטיות: ספת סלון נוטה להתלכלך ולהתבלות במהירות. חבל יהיה להשקיע את מיטב כספכם דווקא בה. בנוסף, ייתכן שהספה תימאס עליכם אחרי שנתיים. אם לא השקעתם בה סכום גבוה, לא יכאב לכם הלב להחליפה.

כסאות וכורסאות: אם אינכם רוצים להסתפק רק בספה, תוכלו לצרף שני כסאות ארוח מהסוג המתכתי – מודרני שאינם תופסים חלל גדול. הכול בהתאם לטעמכם גם, כמובן.

הוי, חדר האמבטיה

רכישת דירה היא הוצאה נכבדת. לכן קורה פעמים רבות שהתקציב אינו מאפשר אפילו שיפוץ קטן. הדירה נחמדה וראויה למגורים, אך אתם רוצים לשדרג, להוסיף, ולעצבה יפה. בדרך כלל עקב אכילס של מרבית הדירות יהיה חדר האמבטיה: קטן ובלתי אסתטי בעליל.

את האמבטיה תוכלו לצפות בעלות לא גבוה של כ – 800 ש"ח. יתקבל מראה אמבטיה חדש ואסתטי. על הרצפה עם המרצפות השחורות תוכלו לפרוס שטיח אמבטיה גדול ושעיר, עם צבע דומיננטי כמו כחול או כתום. ברזים ואביזרי אמבטיה גם הם פריטים שאינם מהווים נטל כספי כבד אך יכולים לשדרג את מראה חדר האמבטיה מאוד. השקיעו בווים למגבות, במתקני ייבוש מגבות ובמראות. חשוב שתהיה לכם הרגשה נעימה בחדר אינטימי כמו חדר האמבטיה, בו מבקרים כל יום ואפילו כמה פעמים...

האביזרים המשלימים

וילונות, תמונות, מראות, גופי תאורה – כל אלה הם אלמנטים בלתי יקרים אשר עשויים לשדרג את מראה הדירה. הסוד הוא מינון נכון (לא להגזים) ובחירת הפריטים המיוחדים והמקוריים ביותר. תמונה ייחודית מעל ספת הסלון, גוף תאורה מרהיב ביופיו בפינת האוכל, מראת מבואה מקורית עם מסגרת פסיפס מהממת. אלה הדברים הקטנים שיעשו את הדירה מקסימה ומזמינה באפס הוצאות כמעט.

המאמר באדיבות כלל – יוקרה יבנאל ובאדיבות טיסות ונופש – אמריקן אקספרס טרוולס

דירה קטנה - סיבה למסיבה

ראיון בערוץ 10 עם מנכ"ל חברת תפארת
  לקבלת הצעת מחיר
  המלצות לקוחות

  מר אפרתי הנכבד שלום .
  איש יקר אני מודה לך על עזרתך בקשיים שנצברו מול הקבלן עצותיך המקצועיות וחוות הדעת שסיפקתם פתרו עבור הקבלן והן עבורנו את כל המחלוקות.
  שני דודל פתח תקוה.

  לכבוד תפארת.....
  הנדון: ליקויי בניה.
  מר אפרתי רצינו להביע בפניך את תודתנו לכל העזרה שנתת לנו מיום כניסתנו לדירה החדשה ועד להבאתה למצב ראוי ומושלם לדיור.
  תודה רבה
  זוננשיין מירב ומוטי.

  לכבוד מר אפרתי מנכ"ל תפארת.....
  שולח לך שי צנוע זה בצירוף מכתבי לאות הערכה והוקרה על עזרתך בהתמודדות עם הקבלן .

  לכבוד תפארת...
  לידי המנכ"ל מר אפרתי
  ברצוננו להודות על היחס החם והעזרה שנתת לנו בנושא ליקויי הבניה בסופו של יום הקבלן חוייב לשלם לנו סך 45,000 ₪ בעקבות הליקויים שבדוח שביצעתם עבורנו..
  בתודה
  רונן וחגית ערוסי.
  לכבוד חברת תפארת.....
  הנדון : הערכה רבה בעזרה שנתתם לנו.
  בפנייתנו לחברתכם עמדו בפנינו עוד 2 הצעות שקיבלנו מקולגות שלכם, הצעות אף זולות מהצעתכם. אך ב"ה משהו בקול וביחס שנשמע כבר מההתחלה בצד השני של הקו שכנע אותנו לבחור בכם. היום בתום התהליך אנו ממש ממש מודים לה שבחרנו בכם. התוצאה מדהימה- קיבלנו מהקבלן תיקונים ע"ס הנחייתכם( נציין בזאת שליפני חוות הדעת לא עזרה שום פניה שפנינו לקבלן!!) וכן פוצינו בחניה נוספת בשווי לא מועט.
  תודה רבה ויישר כוח.
  הצטרף אלינו לפייסבוק!