תפארת בדק בית וליקויי בניה - כל מה שחשוב לדעת על הערכת שווי של דירה
חיפוש באתר
לקוחות ממליצים
דוחות בדיקה לדוגמה
תפארת בתקשורת
ראיון עם מנכ"ל תפארת עורך הדין יצחק אפרתי במבט לחדשות
סרטון תדמית של חברת תפארת ביקורת מבנים

כל מה שחשוב לדעת על הערכת שווי של דירה

הערכת שוויו או ערכו של נכס כלשהו מהווה שלב מחייב בכל תהליך קנייה ורכישה. באופן טבעי, על מנת לרכוש משהו בצורה משתלמת, צריך לדעת כמה הוא עולה בפועל, ולא ללכת שבי אחר המחיר שניתן לכם על ידי המוכר.

תהליך הערכת שווי מתבצע על ידי איש מקצועי ייעודי הנקרא שמאי. התפקיד שלו הינו לבחון לעומק כל נכס ולהאריך את השווי שלו על בסיס המצב בשוק, המצב הכללי של הנכס, המיקום שלו, התפתחות עירונית של הסביבה שלו ועוד. איש המקצוע העוסק בתחום זה.

מדובר בהליך שיכול להיות משתלם לשני הצדדים באותה המידה: במקרים מסוימים ערך הדירה שייקבע יהיה גבוה יותר ממה שניתן על ידי המוכר (למרות שזה נדיר), באחרים – נמוך יותר. עם זאת, מדובר בהליך מאוד דינאמי, שיכול להתנהל בין השמאי, המוכר, הקונה, הנדסאים, קבלני שיפוצים ועוד.

הערכת שווי של דירה ישנה

אחד המקרים המאתגרים ביותר לסוג עבודה זה הינו הערכת שווי של דירה שכבר עברו עליה לא מעט שנים. הקושי הינו בקביעה האם הדירה מצדיקה שיפוץ, עד כמה יכול לעלות הערך לאחר השיפוץ וכדומה. דירה ישנה יכולה לכלול לא מעט בעיות סמויות מהעין, שעל מנת לראות אותן חשוב להזמין צוות מקצועי המיומן בבדיקה של נכסי נדל"ן במצבים שונים. בדירה ישנה יכולות להיות בית תשתית משמעותיות. אנשים "רגילים" נוטים לצבוע את החדרים מחדש וליצור תחושה שהבית במצב טוב, אבל זה לא יטעה את אנשי המקצוע, המסוגלים למצוא רטיבויות גם כשהן עדיין לא באו לידי ביטוי בצורה חיצונית.

פרטים שיש לבדוק בעת ביצוע הערכת השווי של נכס נדל"ן

הערכת שווי של דירה כוללת בדיקה מקיפה של מרכיבים שונים:
 • מאפיינים כלליים, כגון גודל הנכס, מספר החדרים, מספר חדרי השירותים
 • מאפיינים חיצוניים של הבית: האם יש מעלית בבית? חנייה?
 • השכונה – האם השכונה הינה יוקרתית? האם הבית נמצא קרוב לצירי תנועה מרכזיים
 • בנוסף, ישנם מאפיינים העדכניים לנכסים פרטיים ו\או עסקיים.

כיצד תוודאו שההערכה נעשית בצורה נכונה

אנשים רבים שואלים את עצמם, כיצד הם יכולים להיות בטוחים שההערכה שנתנו להם הינה נכונה ומדויקת? בפועל, מדובר בעבודה שמבצעים גורמים מקצועיים, והכי חשוב – אובייקטיביים. שמאיים והנדסאי בניין שעושים הערכת דירה מתבססים בסיכום שלהם על מידע שהתקבל מבעלי הדירה הנוכחיים ועל בסיס הניסיון שלהם בתחום.
חשוב מאוד למצוא את אנשי המקצוע שיכולים להראות לכם את התעודות שלהם המעידות על סיום לימודים מתאימים וכן כאלה שזכו לציונים גבוהים מלקוחות קודמים. אין עדות טובה יותר למקצועיותו של אדם בתחום מסוים, מאשר עדות מגוף ראשון. כך, אם אתם מצליחים למצוא המלצות המבוססות על חוויות אמיתיות של אנשים שאתם מכירים, ולא רק באינטרנט. הערכת שווי דירה כחלק מתהליך הרכישה – דרך הפעולה הנכונה ביותר עבור אנשים בעלי ראייה לרחוק.
  לקבלת הצעת מחיר
  המלצות לקוחות

  מר אפרתי הנכבד שלום .
  איש יקר אני מודה לך על עזרתך בקשיים שנצברו מול הקבלן עצותיך המקצועיות וחוות הדעת שסיפקתם פתרו עבור הקבלן והן עבורנו את כל המחלוקות.
  שני דודל פתח תקוה.

  לכבוד תפארת.....
  הנדון: ליקויי בניה.
  מר אפרתי רצינו להביע בפניך את תודתנו לכל העזרה שנתת לנו מיום כניסתנו לדירה החדשה ועד להבאתה למצב ראוי ומושלם לדיור.
  תודה רבה
  זוננשיין מירב ומוטי.

  לכבוד מר אפרתי מנכ"ל תפארת.....
  שולח לך שי צנוע זה בצירוף מכתבי לאות הערכה והוקרה על עזרתך בהתמודדות עם הקבלן .

  לכבוד תפארת...
  לידי המנכ"ל מר אפרתי
  ברצוננו להודות על היחס החם והעזרה שנתת לנו בנושא ליקויי הבניה בסופו של יום הקבלן חוייב לשלם לנו סך 45,000 ₪ בעקבות הליקויים שבדוח שביצעתם עבורנו..
  בתודה
  רונן וחגית ערוסי.
  לכבוד חברת תפארת.....
  הנדון : הערכה רבה בעזרה שנתתם לנו.
  בפנייתנו לחברתכם עמדו בפנינו עוד 2 הצעות שקיבלנו מקולגות שלכם, הצעות אף זולות מהצעתכם. אך ב"ה משהו בקול וביחס שנשמע כבר מההתחלה בצד השני של הקו שכנע אותנו לבחור בכם. היום בתום התהליך אנו ממש ממש מודים לה שבחרנו בכם. התוצאה מדהימה- קיבלנו מהקבלן תיקונים ע"ס הנחייתכם( נציין בזאת שליפני חוות הדעת לא עזרה שום פניה שפנינו לקבלן!!) וכן פוצינו בחניה נוספת בשווי לא מועט.
  תודה רבה ויישר כוח.
  הצטרף אלינו לפייסבוק!