תפארת בדק בית וליקויי בניה - ליקויי בניה
חיפוש באתר
לקוחות ממליצים
דוחות בדיקה לדוגמה
תפארת בתקשורת
ראיון עם מנכ"ל תפארת עורך הדין יצחק אפרתי במבט לחדשות
סרטון תדמית של חברת תפארת ביקורת מבנים
קניית דירה היא אחת מהעסקאות החשובות והיקרות בחיינו, לכן מומלץ מאוד לרוכשי הדירה לוודא כי הנכס אותו מקבלים "נקי" מליקויי בניה. 

צמד המילים "ליקויי בניה" טומן בחובו עולם שלם של התחייבויות שהקבלן מחויב לעמוד בהן. דירה שנמצאה בנויה לא בהתאם לחוק תכנון ובניה ו/או דירה שבה הפריטים אינם בעלי תו תקן ו/או דירה שבה התקנת הפריטים החל בבניית השלד וכלה בצבע, אינם בהתאם לתקנות – מכילה ליקויי בניה.


בדיקת ליקויי בניה - איטום ורטיבות

תופעת הרטיבות בדירות היא מליקויי הבנייה החמורים ביותר. הסיבות לרטיבות יכולות להיות רבות ומגוונות. הרטיבות עלולה לנבוע מצנרת מים דולפת, מצנרת דלוחין פגומה, מאיטום חיצוני לקוי הגורם לחדירת מי גשמים ומגורמים נוספים. אמנם כיום הטכנולוגיות והחומרים הקיימים מאפשרים אטימה יעילה של דירות אך בפועל ההקפדה על היישום ועל רמתו המקצועית של המבצע אינה תמיד מספיקה בכך טמון בד"כ מקורן של מרבית הצרות הנובעות מאיטום.


בדיקת ליקויי בניה - ריצוף

גם בתחום הריצוף קיים מגוון רחב של ליקויי בניה אפשריים אופיניים. חלקם עלולים לנבוע מחומר גרוע שממנו מיוצרות המרצפות, חומר שאינו עומד בדרישות התקן הקיים בנושא זה (תקן ישראלי 6). ליקויים הנראים לעין הם חרירים, שריטות, הפרשי גוונים. גם אופן הנחת הריצוף עלול להיות לקוי ובא לידי ביטוי בחללים תחת הריצוף או הנחה עקומה.


בדיקת ליקויי בניה אחרים או נוספים

אנחנו, בחברת תפארת בודקים עבורכם את כל סוגי הנזקים, ומעלים אותם על הכתב בדו"ח אשר מגובה בסעיפים ואסמכתאות מן החוקים ומן התקנים, וכמו כן מתמחרים את עלויות תיקון ליקויי בניה שנמצאו.

ב"חוק המכר דירות" תשל"ג וכן בתיקון תש"ן מוגדרות מהן ההתחייבויות של הקונה ושל המוכר: בסעיף 4 בחוק – בהגדרת התחייבות הקונה מצוין בפירוש כי "על הקונה להודיע לקבלן על אי התאמה שניתן היה לגלותה העת העמדת הדירה לרשותו אם הודיע עליה למוכר תוך שנה מאותו מועד......... "

אשר על כן ברור ומוסכם כי נטל ההודעה בדבר ליקויי בניה הוא על הרוכש. ויפה שעה אחת קודם.
המלצה: הזמן את המומחים בתחום בדק בית וזיהויי ליקויי בניה בסמוך למועד קבלת המפתח וכך תמנע מהקבלן התחמקויות מאחריות בעתיד.

מספר ליקויי בניה האפשריים בבניה גדול. לא נוכל ואין גם טעם לפרט כאן את כולם, אך אנו מוצאים לנכון להציג לפחות אחדים מן ליקויי בניה הנפוצים ביותר כדי להמחיש לכם, רוכשי הדירות, מהי משמעותו המעשית של ליקויי בניה ומה עלולות להיות השלכותיו, בעיקר כאשר לא נוקטים את כל הצעדים הנדרשים למניעתו.

הנכם מוזמנים להתייעץ עם המומחים של תפארת בכל נושא הקשור בבדק בית ואיתור ליקויי בניה.
מהנדסינו בעלי נסיון רב באיתור ליקויי בניה מוסמכים כמומחים מטעם ביהמ"ש ומטעם לשכת המהנדסים והאדריכלים.
 
 

בדיקת לקויי בניה

ראיון בערוץ 10 עם מנכ"ל חברת תפארת
  לקבלת הצעת מחיר
  המלצות לקוחות

  מר אפרתי הנכבד שלום .
  איש יקר אני מודה לך על עזרתך בקשיים שנצברו מול הקבלן עצותיך המקצועיות וחוות הדעת שסיפקתם פתרו עבור הקבלן והן עבורנו את כל המחלוקות.
  שני דודל פתח תקוה.

  לכבוד תפארת.....
  הנדון: ליקויי בניה.
  מר אפרתי רצינו להביע בפניך את תודתנו לכל העזרה שנתת לנו מיום כניסתנו לדירה החדשה ועד להבאתה למצב ראוי ומושלם לדיור.
  תודה רבה
  זוננשיין מירב ומוטי.

  לכבוד מר אפרתי מנכ"ל תפארת.....
  שולח לך שי צנוע זה בצירוף מכתבי לאות הערכה והוקרה על עזרתך בהתמודדות עם הקבלן .

  לכבוד תפארת...
  לידי המנכ"ל מר אפרתי
  ברצוננו להודות על היחס החם והעזרה שנתת לנו בנושא ליקויי הבניה בסופו של יום הקבלן חוייב לשלם לנו סך 45,000 ₪ בעקבות הליקויים שבדוח שביצעתם עבורנו..
  בתודה
  רונן וחגית ערוסי.
  לכבוד חברת תפארת.....
  הנדון : הערכה רבה בעזרה שנתתם לנו.
  בפנייתנו לחברתכם עמדו בפנינו עוד 2 הצעות שקיבלנו מקולגות שלכם, הצעות אף זולות מהצעתכם. אך ב"ה משהו בקול וביחס שנשמע כבר מההתחלה בצד השני של הקו שכנע אותנו לבחור בכם. היום בתום התהליך אנו ממש ממש מודים לה שבחרנו בכם. התוצאה מדהימה- קיבלנו מהקבלן תיקונים ע"ס הנחייתכם( נציין בזאת שליפני חוות הדעת לא עזרה שום פניה שפנינו לקבלן!!) וכן פוצינו בחניה נוספת בשווי לא מועט.
  תודה רבה ויישר כוח.
  הצטרף אלינו לפייסבוק!