תפארת בדק בית וליקויי בניה - מערכות ייעודיות לממ"ד
חיפוש באתר
לקוחות ממליצים
דוחות בדיקה לדוגמה
תפארת בתקשורת
ראיון עם מנכ"ל תפארת עורך הדין יצחק אפרתי במבט לחדשות
סרטון תדמית של חברת תפארת ביקורת מבנים
מערכות ייעודיות לממ"ד
 
על פי חוק התגוננת אזרחית אשר יצא בשנת 1991 בעקבות מלחמת המפרץ כל מבנה חדש או מבנה שנהנה מתוספת בנייה חייב לכלול ממ"ד, מרחב מוגן דירתי. ממ"ד זה למעשה מקלט שאמור לשרת את יושבי המבנה והוא מוגן מפני התקפות אוויר והתקפות טילים אשר זמן ההתרעה מפניהם מאוד קצר ואין אפשרות לרדת למקלט. ממ"ד הוא למעשה סוג של מקלט שנמצא באותה קומה ולעיתים באותו מבנה ומכאן שהוא מקצר את זמן ההגעה אליו.

ממ"ד מסוגל לספק לכל מי שנמצא בתוכו הגנה מפני חומרי נפץ, גזים רעילים והתקפות אחרות. הממ"ד צריך להיות בגודל לפחות של 9 מ"ר, קירותיו צריכים להיות עשויים מבטון עבה מזוין ועל כן הם צריכים להיות בעובי של 25 ס"מ. הממ"ד צריך לכלול מסנני אויר שישמרו מפני התקפות לא קונבנציונאליות. כמו כן הוא צריך לכלול דלת אטומה מפני גזים. דרך הגישה לממ"ד צריכה להיות פנויה והחדר עצמו צריך להיות ריק ומוכן בכל עת לשימוש. לכן נאשר להשתמש בממ"ד לצורך אחסון חפצים למיניהם.

מה הן מערכות ייעודיות לממ"ד
כאשר מדברים על מערכות ייעודיות לממ"ד הכוונה היא בראש ובראשונה לאותם דברים עליהם דיברנו בפסקה הקודמת. הכוונה לכל פריט אשר יש להתקין בממ"ד. חשוב לציין שעם סיום בניית הממ"ד הוא צריך לקבל אישור מפיקוד העורף על טופס 4 אשר מאשר שהממ"ד מוכן לשימוש. רק לאחר קבלת אישור זה אפשר להיכנס להתגורר במבנה.

בין המערכות הייעודיות לממ"ד אנחנו יכולים למצוא מערכות סינון אוויר. אלו מיועדות להגן עלינו מפני התקפות לא קונבנציונאליות. על פי הנחיית משרד העורף משנת 2010, כל ממ"ד חייב שיהיה בו מערכת סינון כזו. מאחר וישנה הכרה כיום שמערכות אישיות, מסכות אב"כ למשל, אינן מספיק טובות ולא בטוח עד כמה הן באמת יכולות להגן עלינו, אז נקבע שהממ"ד יכיל מערכות סינון אוויר שיאפשר ישיבה ממשוכת בממ"ד גם במקרה של התקפת גזים או התקפה לא קונבנציונאלית אחרת. חשוב להבהיר שאם המסננים נקיים, הם יכולים להחזיק מעמד 20 שנה.

פרט נוסף שאנחנו יכולים למצוא במסגרת מערכות ייחודיות לממ"ד הם חלונות אטומים. מדובר על חלונות אטומים מפני גזים. חלונות מסוג זה חייבים לקבל אף הם את אישור פיקוד העורף ולעמוד בתקן הישראלי.

חשוב להבהיר כל מערכת חייבת להיות ישימה ופעילה כל עת, כך לא נחכה לרגע האחרון אם חס וחלילה יקרה משהו. זו הסיבה שהמערכות צריכות לעבור בדיקות מקיפות על מנת לוודא שניתן להשתמש בהן. כמו כן יש לשמור על הממ"ד נקי ומסודר בשביל שיהיה ניתן לשהות בו בעת שימוש במשך תקופה ארוכה. עם זאת, אין זה אומר שאי אפשר לעצב את הממ"ד, לצבוע את הקירות ולדאוג שהוא ייראה יפה ומעוצב. כך השהייה במקום תהיה הרבה יותר נעימה, גם אם מדובר בתקופות קשות.
 
  לקבלת הצעת מחיר
  המלצות לקוחות

  מר אפרתי הנכבד שלום .
  איש יקר אני מודה לך על עזרתך בקשיים שנצברו מול הקבלן עצותיך המקצועיות וחוות הדעת שסיפקתם פתרו עבור הקבלן והן עבורנו את כל המחלוקות.
  שני דודל פתח תקוה.

  לכבוד תפארת.....
  הנדון: ליקויי בניה.
  מר אפרתי רצינו להביע בפניך את תודתנו לכל העזרה שנתת לנו מיום כניסתנו לדירה החדשה ועד להבאתה למצב ראוי ומושלם לדיור.
  תודה רבה
  זוננשיין מירב ומוטי.

  לכבוד מר אפרתי מנכ"ל תפארת.....
  שולח לך שי צנוע זה בצירוף מכתבי לאות הערכה והוקרה על עזרתך בהתמודדות עם הקבלן .

  לכבוד תפארת...
  לידי המנכ"ל מר אפרתי
  ברצוננו להודות על היחס החם והעזרה שנתת לנו בנושא ליקויי הבניה בסופו של יום הקבלן חוייב לשלם לנו סך 45,000 ₪ בעקבות הליקויים שבדוח שביצעתם עבורנו..
  בתודה
  רונן וחגית ערוסי.
  לכבוד חברת תפארת.....
  הנדון : הערכה רבה בעזרה שנתתם לנו.
  בפנייתנו לחברתכם עמדו בפנינו עוד 2 הצעות שקיבלנו מקולגות שלכם, הצעות אף זולות מהצעתכם. אך ב"ה משהו בקול וביחס שנשמע כבר מההתחלה בצד השני של הקו שכנע אותנו לבחור בכם. היום בתום התהליך אנו ממש ממש מודים לה שבחרנו בכם. התוצאה מדהימה- קיבלנו מהקבלן תיקונים ע"ס הנחייתכם( נציין בזאת שליפני חוות הדעת לא עזרה שום פניה שפנינו לקבלן!!) וכן פוצינו בחניה נוספת בשווי לא מועט.
  תודה רבה ויישר כוח.
  הצטרף אלינו לפייסבוק!